Pohled do školy   Novinky   Škola   Školní rok 2020/21   ŠVP   Dokumentace   Pavučina   Fotogalerie   Atletika   MFK   GDPR

Zápis pro rok 17/18
Rozvrhy
SRPDŠ
Právo pro každý den
Přijímací řízení na SŠ
Matematický klokan
Štafetový pohár
LODM 2017
Výsledky - Atletika
Atletika Foto

Právo pro každý den / STREET LAW


V letošním školním roce na naší škole opět proběhl preventivně výchovný vzdělávací program pro žáky 8. ročníků pod vedením lektora Mgr. Jiřího Hrabčuka. Byl zaměřen na problematiku ústavního pořádku, občanských práv, přestupkového a trestního zákona, rodinného a pracovního práva. Součástí programu byl písemný test - školní kolo soutěže. Na základě školního kola byla vybrána ze čtyř chrudimských škol tři čtyřčlenná družstva do městského kola. V městském kole soutěže „Právo pro každý den“ ve Spolkovém domě v Chrudimi naši školu reprezentovaly tři týmy. Vědomosti žáků hodnotila odborná porota, která byla složena ze zástupců městského úřadu, probační a mediační služby, Policie ČR a Městské policie Chrudim.. A ta měla co bodovat; ač test nebyl jednoduchý, žáci se s ním statečně „poprali“.

Tým z 8. A ve složení A. Venhart, M. Vtípil, A. Janáčková, D. Nekvapil se umístil na bodovaném čtvrtém místě a postoupil do krajského kola. To proběhlo ve středu 24. 5. 2017 v Regionálním muzeu v Chrudimi, kam se sjelo 14 soutěžních týmů z různých měst a obcí Pardubického kraje. Všech 64 zúčastněných žáků 8. tříd ZŠ a studentů víceletých gymnázií dorazilo připravených na poměření svých vědomostí.
Celá soutěž se nesla v duchu soudního jednání, kdy zahájení a ukončení zajistil „Vrchní soudce Josef Paragraf Chrudimský“ v podání sólisty Mahenovy činohry Národního divadla Brno Pavla Doucka, známého především z televizních obrazovek ze seriálu Četnické humoresky v roli Toníčka a v seriálu Labyrint v roli bezdomovce Samuela.

Seznam soutěžních týmů - podle celkového pořadí:

1. Gymnázium a Jazyková škola Svitavy
2. ZŠ Ležáků Hlinsko
3. Gymnázium Dašická Pardubice
4. ZŠ Prosetín
5. ZŠ Zámecká Litomyšl
6. Gymnázium Josefa Ressela Chrudim
7. ZŠ Choltice
8. ZŠ Vincence Junka Dolní Čermná
9. Gymnázium nám. J. M. Marků 113 Lanškroun
10. ZŠ Kameničky
11. ZŠ Masarykovo náměstí Přelouč
12. ZŠ U Stadionu Chrudim
13. ZŠ Řečany nad Labem
14. ZŠ Javornického Vysoké Mýto

Do poroty zasedli:

Mgr. Martina Zabranská
Mgr. Lenka Šedová – vedoucí střediska Probační a mediační služby
Mgr. Lukáš Dvořák – vrchní strážník MěP Chrudim
Mgr. Jiří Žouželka – zástupce vedoucího územního odboru Chrudim Krajské ředitelství Police Pardubického kraje
Mgr. Jiří Novotný – ředitel MP Chotěboř
Bc. Martin Vtípil – vedoucí Odboru sociálních věcí
Mgr. Jiří Hrabčuk – ředitel střediska volného času Pohoda a Pohoda cool


Klikni pro zvětšení
Pohled do školy   Novinky   Škola   Školní rok 2020/21   ŠVP   Dokumentace   Pavučina   Fotogalerie   Atletika   MFK   GDPR

Změna vzhledu
   

© 2006 ZŠ Chrudim, U Stadionu
WebMaster Mgr. Zbyněk Markup