Pohled do školy   Novinky   Škola   Školní rok 2019/20   ŠVP   Dokumentace   Pavučina   Fotogalerie   Atletika   MFK   GDPR

Zápis pro rok 19/20
Rozvrhy
SRPDŠ
Lidový běh
Hledáme ml. chemika
Na vlnách přátelství
Výstava knih Usborne
Přijímací řízení na SŠ
Výsledky Agyslingua
English Night at school
Volný den ředitele školy
Matematický klokan
Štafetový pohár
Čokoládová tretra
Úspěchy našich žáků

Aktuální úspěchy našich žáků


Jiří Štěpánek, Matouš Kašpárek, Jakub Zdeněk - Inline hokej


Vítězové základní skupiny divize západ postoupili do finaloveho turnaje, kde skončili na 3.místě. Žáci naší školy Jiří Štěpánek, Matouš Kašpárek, Jakub Zdeněk. Hráč Jakub Zdeněk byl vybrán do širšího kádru reprezentace U16.
Zprávu poskytl Roman ZdeněkRadek Loukota (Besta Chrudim) – Mistrovství Evropy


Radek Loukota se na Mistrovství Evropy, které se konalo 13. a 14. 6. v Praze, kvalifikoval z Mistrovství České republiky. Radek se sólům věnuje prvním rokem, ačkoliv v našem týmu tančí již několik let. Na svém kontě má několik úspěchů ze zahraničních soutěží a dva významné tituly. Prvním z nich je titul Mistra České republiky, který mu byl vstupenkou právě na ME. Kategorie sóla jazz dance do 11 let byla hned ve čtvrtek, ale začínala kolem 8 hodiny večerní. Ten den už Radek za náš klub startoval dvakrát – jednou v kategorii formací, kde se mu společně s celým týmem podařilo získat bronzovou medaili a vystoupení HAPPY KIDS si tedy přivezlo z Prahy titul II. vicemistr Evropy – jazz dance formace děti a podruhé s malou skupinou jazz dance FRIEND LIKE ME, která si z Prahy přivezla hezké 9. místo. V kategorii sól bylo celkem pět chlapců, kteří se snažili podat ten nejlepší výkon a vybojovat titul nejvyšší. To se podařilo právě Radkovi, který podal skvělý výkon a může se tedy pyšnit titulem MISTR EVROPY v kategorii jazz dance sola muži do 11 let. Při vyhlašování výsledků se obrovská radost dostavila už při zjištění, že bude medaile. Jsme velmi hrdí na to, že patří do našeho týmu a že tak skvěle reprezentoval nejen náš klub, ale také město Chrudim a Českou republiku. Být u toho, kdy celá česká výprava tleská a raduje se z výsledku našeho tanečníka, bylo nepopsatelné. Děkujeme Radkovi za skvělý výkon a perfektní ukázku toho, že tanec není jen pro holky. Za velmi důležité považujeme poděkovat jeho rodičům, kteří za Radkem stojí a podporují ho nejen na soutěži, ale i při tréninku. Tanec se stal součástí jejich rodiny a my jsme vděční, že Radkovi vytvářejí takové zázemí a pomáhají nám tím při utváření jeho taneční cesty až na vrchol. S tímto vystoupením čekají Radka ještě další dvě soutěže – WORLD DANCE CUP v Portugalsku, kam se vypravíme příští týden 27.6. 2019 a také MISTROVSTVÍ SVĚTA v Polsku, kde bude tančit v prosinci 2019. Držíme palce, aby nepolevil v tréninku a dál sklízel úspěchy na českých i mezinárodních soutěžích.
Zprávu poskytla Klára Nováková (Besta Chrudim)Tereza Šrůtová (Karate Lions Pardubice z.s.)

Tato velice schopná závodnice klubu Karate Lions Pardubice z.s. bude v následujících dnech (22.-28.05.2019) bojovat na Mistrovství světa v karate stylu Shotokan konající se ve městě Bukurešť v Rumunsku.

Jak se daří jí a celé české výpravě v konkurenci závodníků z celého světa můžete sledovat u online přenosu a zpravodajství, které bude zveřejněno na www.karate-lions.cz.

Zprávu poskytl Ing. Ondřej Charvát (předseda a trenér klubu)Radek Loukota, Adriana Lörinczová, Patricie Šťovíčková (Besta Chrudim)

Radek Loukota nastoupil v jarní části sezóny 2019 poprvé do kategorie jazz dance sólo muži. Během měsíce a půl byl díky svému přístupu k tréninku a chuti na sobě pracovat schopen secvičit choreografii "Bad boy, good man". Hned na první soutěži ve Vídni získal postup do finále a krásné 2. místo z 16 tanečníků, jednalo se o pohárovou soutěž. Druhou soutěží byla nominační soutěž na Světové finále do Portugalska, kde se setkávají nejlepší tanečníci, kteří dokázali splnit bodový limit pro postup. Radek je právě jedním z nich a my jsme na něj velmi pyšní. V Tanečním klubu Besta Chrudim tančí již pátým rokem a společně se svým týmem dosáhl mnoha úspěchů. Stát na parketu úplně sám ovšem vyžaduje ještě mnohem větší míru odvahy a disciplíny. Držíme palce, ať ho nic z toho neopouští a na jeho kontě i nadále přibývají úspěchy.

Adriana Lörinczová a Patricie Šťovíčková tančí v Tanečním klubu Besta Chrudim od školkového věku. Patří mezi nejvýraznější osobnosti týmu a jsou mu stálou oporou. Soutěží v kategorii velkých i malých skupin, duet a každá sama za sebe v sólech. Na svém kontě mají obě mnoho úspěchů. Tím posledním je nominace do Portugalska na světové finále. Tu získaly díky splnění bodového limitu s malou skupinou, duetem i každá se svým sólem. Jsme na obě velmi pyšní a držíme jim palce do dalších protancovaných let.

Zprávu poskytla Klára Nováková (Besta Chrudim)


Pohled do školy   Novinky   Škola   Školní rok 2019/20   ŠVP   Dokumentace   Pavučina   Fotogalerie   Atletika   MFK   GDPR

Změna vzhledu
   

© 2006 ZŠ Chrudim, U Stadionu
WebMaster Mgr. Zbyněk Markup